Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - LVT Jevišovice 2013

Články

LVT Jevišovice 2013

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 13:52 Zveřejněno 17. listopad 2013
Napsal Karel Skoupý Zobrazeno: 2565

Letošní tradiční letní výcvikový tábor se konal v termínu 21. 7. - 3. 8. 2013, první nedočkavci do areálu v Jevišovicích ale začali přijíždět už v sobotu 20. 7. a naopak poslední vytrvalci odjížděli až v neděli 4. 8. Organizačního zajištění tábora se opět ujala Maruška Bulíková a díky její práci tábor opět proběhl bez problémů, včetně vyrovnaného finančního rozpočtu. Zajištění kantýny se ujal Roman Krčmář, kterému pomáhali Lenka Lebišová, Nikola a Viktor Bulíkovi. Všem patří dík. Role výcvikářů se ujali tradičně Karel Cviček, který tentokrát mohl být na táboře kvůli pracovním povinnostem jen první týden, a s ním Radek Kurtin, který byl na táboře celou dobu.

 

První týden byl tradičně věnován intenzivnímu výcviku, s individuálním přístupem k jednotlivým psům. Také čekání na výcvik bylo letos „vychytanější“, kdy na tabuli u kantýny byl předem uveden rozpis s přibližnými časy. Plánováno bylo pořádání zkoušek podle NZŘ na závěr prvního týdne a zkoušek podle ZŘ KJ ČR Brno v první půli týdne druhého. Bohužel o zkoušky nebyl dostatečný zájem, takže byly letos oboje nakonec zrušeny. Namísto nich na závěr prvního týdne alespoň byl vymyšlen a uspořádán závod, který byl nazván Miniboj. V první části se umístili v disciplínách: převezení na kolečku, transport předmětu psem bez dotyku psovoda, přenesení míčku na pálce slalomem se psem, sedni lehni vstaň u nohy sedícího psovoda a na závěr všemi psy nejoblíbenějším aportem čtvrtky kuřete:

1. Monika Tichá a Gira Dakmat
2. Hana Černohorská a Brena z Kamenaček
3. Iveta Černá a Yoko z Litavské kotliny

Ve druhé části, kdy si psovod zahrál na slepou bábu a musel se řídit jen pokyny partnera, kterého si sám vybral před začátkem celého závodu, který měl za pomoci povolených 9 povelů (3x vpravo v bok, 3x vlevo v bok a 3x čelem vzad) dovést slepého z bodu A do bodu B, bylo pořadí následující:

1. Roman Krčmář (Kuba Štefek)
2. Eliška Riegerová (Hanka Černohorská)
3. sl. Kostková (Andrea Kostková)

Dále byli oceněni v druhé části pro obtížnost zvolené trasy (pomstu partnera):

Hana Černohorská (Eliška Riegerová) – zvládla s limitem použitých povelů metrovku a áčko oběma směry
Pavel Štefek (Kuba Štefek)

V druhém týdnu pak pokračoval až do středy výcvik ve stejném režimu jako v týdnu prvním, ve čtvrtek a v pátek pak proběhl už 11. ročník tradičního pohárového závodu Memoriál Karla Matušince - jevišovický pětiboj. Ten také za dobu své existence zažívá výkyvy v počtu účastníku a letošní ročník patřil k těm málo obsazeným. Klasického pětiboje se zúčastnili - podle startovních čísel - Marie Bulíková se psem Aschere Sirius Black Tajemný přelud, Karel Skoupý s fenou Grey Alexa z Údolí ticha a Roman Krčmář s fenou Hermiona z Věrné smečky. Do juniorské kategorie se přihlásila jen Jana Zítková se psem Altyr z Podřipské samoty. Nutno dodat, že ač jediná v kategorii, bojovala jako o život - žádné lehárko, mám to v kapse... Zvláště v juniorské kategorii je malá účast pro mnohé psy škoda, protože věkové limity této kategorie jsou nastaveny tak, aby každý pes měl možnost se jí zúčastnit, ale jen jednou - kdo propásne správný rok kdy se může této kategorie zúčastnit, musí pak už jen na „klasiku“. Role ředitele závodu se ujal Štěpán Balaštík, hlavním rozhodčím byl Radek Kurtin.

Na trase orientačního závodu se opět ukázalo, že skutečnost, že je cesta zakreslená v mapě ještě neznamená, že vede stejným místem i v reálu. Obzvláště závěrečný úsek cesty ke kontrole s plaváním u nádrže Bukovinka byl velmi výživný. Vysoká tráva přešla postupně nejdříve v kopřivovou a posléze neprostupnou malinovou zahradu. Karel s Grey, kteří tam dorazili první, si to užili asi nejvíce - kdy v zoufalství Karel zahodil kolo do maliní kus pod hrází a prorazil si cestu maliním nahoru, kde se ho Pavel Štefek (jenž byl s Lenkou Štefkovou zde bafuňářem na kontrole) zeptal, proč nejel po té hezké cestě co tady mají jézéďáci přes pole... proč? Protože ta na mapě nebyla... Nezbylo než se vrátit pod hráz, vyhrabat z maliní zahozené kolo a vyvláčet ho také nahoru. Když si to Karel s Grey odplavali, dorazila Maruška s Ascherem a Jana s Altyrem, aby si mohli všichni navzájem porovnat krvavé šrámy :o). Jana, ač v kategorii junior nemusela, si střihla plavání po této cestě také. Jediný kdo byl o tento zážitek „ochuzen“ byl Roman s Hermionou, kteří vyrazili nejdříve opačným směrem k Olbramkostelu a rybníku Vlašňov a tuto kontrolu na opačnou stranu od Jevišovic už pak v limitu nestíhali.

Odpoledne se konala první část obran - likvidace výtržnosti a pozdě večer pak „stezka odvahy“, která byla letos „delší než obvykle“. Druhý den ráno začal praktickou stopou, na které letos dopadli všichni jako sedláci u Chlumce. Maruška zatáhla ve špatné chvíli za stopovačku a „úspěšně“ Aschera ze stopy stáhla, Karel už večer tušil, že vzhledem k tomu že s Grey zatím udělal (vyjma stopy na juniorském pětiboji 2012) cca 10x pachový čtverec, z nichž ty poslední tři byly loni v září, letos v květnu a předevčírem, zřejmě bude marné pokoušet se vyslat Grey na cizí cca 200m dlouhou stopu s vyhledáním nášlapu v prostoru 10 x 10 m, no a Romanovi se “podařilo“ postavit Hermioně přímo do nášlapu. Stopa se nepovedla ani Janě s Altyrem v juniorské kategorii. Bodové zisky se tak na stopách moc nepohnuly.

Ještě dopoledne následovala část poslušnost a pak už byla - vzhledem k úmornému vedru, dlouhá přestávka. Pulling byl přesunut až do pozdnějších odpoledních hodin. Po pullingu jsme povečeřeli langoše, které pro všechny napekl Zdeněk Svoboda a pak už jsme se přesunuli na vyhlášení k „stacionárnímu poháru“. Konečné výsledky letošního pětiboje jsou:

1. místo Roman Krčmář a Hermiona z Věrné smečky - 261 bodů, nejlepší obrana
2. místo Karel Skoupý a Grey Alexa z Údolí ticha - 233 bodů
3. místo Marie Bulíková a Aschere Sirius Black Tajemný přelud - 168 bodů, nejlepší poslušnost
kategorie Junior: Jana Zítková a Altyr z Podřipské samoty - 98 bodů

V průběhu soboty se pak jevišovický areál začal pomalu vylidňovat, poslední účastníci tábora ho opustili v neděli kolem poledne. Další tábor je za námi, snad se na něm všem líbilo. Nezbývá než se těšit na shledání na ostatních akcích a hlavně na LVT 2014.

Napsali Karel Skoupý a Marie Bulíková

Fotogalerie

Z galerie