Články

LVT Sedlice 2009

Kategorie: Akce Aktualizováno 21. 9. 2009 21:15 Zveřejněno 21. září 2009
Napsal Lucie Novoveská Zobrazeno: 5497
Letošní letní výcvikový tábor pod taktovkou Václava Zeiska se netradičně po mnoha letech nekonal v Lázních Bělohrad, ale na jihu Čech u městečka Sedlice u velkého rybníka Milava. Nejprve jsme se všichni této změny obávali, někteří raději nedorazili a ti věrní co přijeli - ti určitě nelitují!

Musím říct, že změna to byla asi pouze k lepšímu ... areál je mnohem větší, i chatičky, které jsou v podstatě identické, se zdály větší :o). Velké hřiště se dalo krásně použít k výcviku, makety mohly být od sebe ve správné vzdálenosti. Na vše bylo spousta místa. Celý areál je oplocený, takže úprku vlka či jiného čtyřnožce bylo zamezeno. V okolí chatiček bylo dosti stromků k možnosti úvazu pejsků - pro čévéčka bylo i dosti křovíčka k postupnému okusu a půda byla vyhovující k hrabání nor. No a pozor - kromě hlavní brány jsou tam dvě malé branky a obě vedou přímo na pláže rybníka, jedna slunná a druhá v lesíku - no prostě "labůžo". Samozřejmě, ne vše může být ideální - oproti Bělohradu nám tady zase chyběly louky, takže na stopy to je trošku z ruky.
I pro lidičky bylo zázemí více než příjemné a hlavně měli jsme naprostý komfort v podobě svých vlastních kuchařek, které nám vařily výtečně, jak pro malé dětičky na které tam jsou zvyklé. Celý den se skládal jen z jídla - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře :o)). Po večeři jsme občas grilovali nebo opékali na ohýnku - to abychom z jídla nevyšli ze cviku.
No, mezi jídlem nám vzniknul nějaký časový prostor a ten jsme se snažili využít k výcviku. Toho se tradičně ujmul Vašek Zeisek a podobu figuranta, který se každý den několik hodin dobrovolně potil, na sebe vzal opět "trenér" Petr Jílek. "Trenér" po několika letech konečně pochopil, které plemeno je to NEJ a letos se představil se svým moc šikovným hafíkem Kazanem (ČSV Udo z Litavské kotliny).
Jinak letos bylo na táboře čévéček jako šafránu... Václav tam měl svojí Taru, která se mu podle mě po všech stránkách moc povedla (chválím Vašíku), a pak už jen tradičně Diouš, smečka vlčáků holandských přátel de Graff, na pár dní Kitty, na týden Siwa, na týden vlčáci Šefčíků ch.s. Rhoderick Sodar - no nebýt mojí smečky ch.s. Eden severu, tak nevím nevím..... spočítali bychom je na prstech jedné ruky (nebo dvou :o)) ). Každopádně těch 14 dní se opět náramně vydařilo, jen to šíleně rychle uteklo. A tak se nezbývá, než se zase na všechny kamarády a jejich pejsky těšit - AHOJ ZA ROK!!!
Za táborníky
LUCKA (inventář) a DAVID (nováček) a smečka chs EDEN SEVERU

Lucie Novoveská

Z galerie