Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

200

Gratulujeme k 7.místu na XIX. mistrovství republiky stopařů ČR SKS TART psovodce Marii Hartmanové se psem Lakota Grey Střípek snů

Vytvořeno 6. leden 2023 Aktualizováno 6. 1. 2023 17:51 Zveřejněno 6. leden 2023
Napsal Helena Jahelková Zobrazeno: 602

XIX. mistrovství republiky stopařů ČR SKS TART  se konalo 1. - 2. 10. 2022  v obci Prachatice- Žíchovec. 

ČSV mezi německými ovčáky, rotvajlery, hovawartem, belgickými ovčáky a německým ohařem reprezentovala Marie Hartmanová se psem Lakota Grey Střípek snů. Zde nám o závodu napsala pár řádek:

Podmínkou účasti na mistrovsví je složení zkoušky SPT3 podle zkušebního řádu SKS TART (tento řád vychází z národního řádu sportovní kynologi, svaz dosud není zastřešen ČKS, nicméně snaha o to probíhá), kterou měla fena složenou za 191/200 bodů ze stop a poslušnost 46/50 bodů. Mistrovství probíhá podle SPT3 (tedy stopy a poslušnost se střelbou). Jedná se o náročný dvojdenní závod převážně pro služební psy. 
  1. den se vypracovává cizí, 4hodiny stará stopa s vyhledáním nášlapu. Terén je rozmanitý, místo předmětu je kladena nábojnice. Celý tento den nám počasí nepřálo a valil se déšť a šílený vítr. Po ukončení stop následovala poslušnost + střelba z pistole T9.
  2. den se opět vypracová cizí stopa , 2 hodiny stará, ale v odlišném terénu. Déšť pole rozbahnil. Stopovačka se nám zamotala do kukuřice a pan rozhodčí bohužel nedovolil uvolnění feny a následně ukončil práci.
  Na Káču jsem pyšná, odvádí skvěloová u práci, umístila se 7 z 16 psů. Pro čsv je stopování přirozené a zajímavé tím, že stopy jsou položeny na rozmanitém terénu. Složitost ve vyhledávání se blíží praktickým stopám, které se provádějí u ozbrojených složek.  Budeme-li nominováni na další rok MR stopařů TART, bude naše umístění lepší. 
 
stažený souborstažený soubor
vysledky tart2022vysledky tart2022
 

Z galerie