Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Dopis od Mgr. Heleny Jahelkové, PhD.

Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Rádi přivítáme zejména začátečníky na akci konané pod záštitou Klubu, pokročilejší samozřejmě vítáme také a i pro ně jsou zde otevřené kategorie. Přihlášky mailem. Více na http://www.cswolfdog.cz/index.php/akce/kalendar-akci/icalrepeat.detail/2024/05/17/343/-/na-sumendu-na-cumendu-nyrsko-18-19-5

načumnašumresnačumnašumres

Přejeme všem členům klidné svátky a a mnoho úspěchů v roce 2024.

pf2024pf2024

Zveme Vás na tradiční předvánoční sranda-závod v netradičních disciplínách "O kapra Karla Hartla", který se bude konat v prostorách ZKO Komárov. 

kap1kap1

 

OMLOUVÁME SE VŠEM ZÁJEMCŮ, ZKOUŠKA JE LETOS Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENA. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Zveme všechny majitele československých vlčáků (i jiných plemen) na zkoušku vytrvalosti psa 26.11.2023 v Nymburku. 

Více informací v kalendáři

VYPRODÁNO!

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 290 hostů a žádný člen

Dopis od Mgr. Heleny Jahelkové, PhD.

Kategorie: Různé Aktualizováno 24. 4. 2015 22:44 Zveřejněno 24. duben 2015
Napsal Mgr. Helena Jahelková, PhD. Zobrazeno: 13201

Jsem v Klubu chovatelů československého vlčáka poměrně krátkou dobu, nicméně se snažím sledovat dění a názory na sociálních sítích, číst zápisy, diskutovat s členy i nečleny. V příspěvcích se často objevuje motiv bezmoci něco dělat se stávající situací, a s tím souvisí samozřejmě i určitá nechuť se do něčeho zapojovat, chodit na členské schůze, atd.

Proč v tak malé organizaci, jako je KCHČSV, jsou voleni delegáti, kteří pak přednášejí „názory voličů“? Chápala bych toto uspořádání, kdyby bylo členů 20 000. Proč tedy systém nezjednodušit tak, aby o věcech, týkajících se aktivních chovatelů a majitelů čsv, rozhodovali na jedné valné hromadě všichni členové, jak se to děje u řady menších neziskových organizací? Valná hromada všech členů jedenkrát za rok, ideálně v místnosti, kde je dataprojektor, jeden rok v Čechách, druhý rok na Moravě – kandidáti na předsedu, do výboru a revizní komise by se představili („životopis“ týkající se chovu čsv, např. CHS, zkušenosti, předchozí práce v klubu, atp.), a přednesli své plány členům. Členové by zvolili předsedu, členy výboru, revizní komise, chovatelské komise... V rozesílaném programu by měli být uvedení kandidáti s jejich „životopisem“ v příloze, dále navrhované změny v uchovnění (minulých letech by se to týkalo např. výběru laboratoře, DNA profilu, DM a DW problematiky, povahy Ob a zapojení do chovu), plány bonitací a výstav (místa pořádání mohou navrhnout členové, s uvedením finanční částky za pronájem plochy – členové odhlasují, zda toto místo chtějí či nechtějí; v případě žádného návrhu ze stran členů připadne volba místa výboru), další věci k projednání (navrhuje výbor či sami členové po avizovaném programu a datu valné hromady, případné návrhy jsou možné i přímo na valné hromadě). Samozřejmě věci, které má na starosti výbor a revizní komise, by projednávaly tyto orgány na svých schůzích a na valné hromadě by členy s výsledky krátce seznámily.

Pořádání valné hromady by bylo možné spojit s další akcí typu „den československého vlčáka“ a uspořádat tedy víkendovou akci (valná hromada v sobotu, na ní navazující akce pro majitele čsv od sobotního večera až nedělního odpoledne). Pokud by se valná hromada uskutečnila ve vhodné době, kdy začíná sezóna areálů, kde jsou chatky a velká místnost, a pokud by datum nespadalo do nějaké významné výstavy/závodu, neviděla bych v pořádání akce nějaký zásadní problém. Pak by to již opravdu bylo o lidech a skutečně by se mohl použít argument „co jste si odhlasovali, to máte“.

Omlouvám se za svou neúčast na členské schůzi české pobočky, ale dnes máme v Litoměřicích valnou hromadu České společnosti pro ochranu netopýrů, na které musím být přítomna. Poprosila jsem tedy Petra Treppesche, aby přečetl tento návrh. Děkuji za projednání mého návrhu.

13.4.2015                                                                                Mgr. Helena Jahelková, PhD.

Z galerie