Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Zkouška vytrvalosti psa - Židlochovice, 31.5.2014

Články

Zkouška vytrvalosti psa - Židlochovice, 31.5.2014

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 11:56 Zveřejněno 21. červen 2014
Napsal Jana Čechová Zobrazeno: 4140

Poslední květnový den proběhla v Židlochovicích u Brna Zkouška vytrvalosti psa. S úspěchem se tak i u nás obnovila zkouška, která se každý rok koná na Slovensku. Událost na míru šitá pro Československé vlčáky prověřuje jednu z jejich hlavních vlastností – vytrvalost. Ačkoliv má zkouška tři stupně, tedy tři různé délky trasy, všichni účastníci jeli poprvé a tak je čekala nejkratší délka o vzdálenosti 40km, kterou bylo třeba zajet (v případě psů zaběhnout) v maximálním čase čtyř hodin.

Trasa byla zvolena na rovném povrchu tak, aby ji na kole zvládli ujet i méně trénovaní psovodi. Každý z nich měl možnost rozdělit si zkoušku s druhým psovodem, který by je v půlce vystřídal. To však v tomto případě nebylo nutné. Zkoušky se zúčastnilo celkem 7 psů. Čekala je příjemná trasa z větší části na přírodním povrchu za slunného počasí. Toho využil i rozhodčí, pan Enlicher Jaromír a celou trasu si na kole sám projel a zároveň zkontroloval, že vše probíhá podle předpisů.

Čtyři kontrolní body sloužící pro zapsání aktuálního času, pro ověření správnosti trasy a zároveň pro osvěžení psů obsadili kromě organizátorky M. Bulíkové i další pomocníci. Ze sedmi psů zkoušku nakonec ve stanoveném čase ujeli čtyři psi: Azték Vlčí dech – Jan Václavík, Bellis de Molay – Soňa Hlaváčková, Bernadette de Molay – Kateřina Dostalová a Barres de Molay – Jana Čechová, všichni s hodnocením „Velmi dobře“. Karel Skoupý a Jana Šuterová se ctí odstoupili pro zdravotní důvody svých čtyřnohých parťáků - Grey Alexa z Údolí ticha a Amelly Sophia de Molay, a poslední účastnice Jana Zítková se svým psem Altyrem z Podřipské samoty dorazila půl hodiny po časovém limitu.

Všichni zúčastnění však zajistili obnovení této zkoušky, vryli ji do paměti dalším potencionálním zájemcům a snad tak odstartovali i pravidelné konání. Jednou bude tato zkouška patrně i u nás uznávaná do Pracovních tříd i v jiných ohledech. Aby se tak stalo, je třeba její tradici udržet.

Na podzim bude další příležitost k absolvování ZVP I., II. nebo III. a pevně doufáme, že účast bude alespoň jednou taková. Přijďte podpořit Zkoušku vytrvalosti psa tím, že se jí se svým vlčákem zúčastníte, nebo alespoň pomůžete s organizací. Reprezentujte naše plemeno v tom, co je jim vlastní a přirozené. Ve vytrvalosti a schopnosti rychle se regenerovat.

Poděkování patří Marii Bulíkové a Karlu Skoupému za skvělou organizaci i všem pomocníkům, kteří přiložili ruku k dílu.

Všichni účastníci zkouškyVšichni účastníci zkoušky

Napsala Jana Čechová

 Kompletní výsledky  Propozice

Fotogalerie

Z galerie