Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Zkouška vytrvalosti psa Nymburk 2020

Výsledky soutěží a zkoušek

Zkouška vytrvalosti psa Nymburk 2020

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 30. 9. 2020 17:49 Zveřejněno 30. září 2020
Napsal Eliška Riegerová Zobrazeno: 1367
V neděli se v Nymburku konal čtvrtý ročník Zkoušky vytrvalosti psa.  Počasí se nám i letos rozhodlo ukázat, že má ještě co dalšího nabídnout a tak po předchozích letech vichřice, vytrvalého deště a krásného babího léta, letos přichystalo skoro tropické vedro. 
 
 
 IMG 0774IMG 0774 IMG 0890IMG 0890
 
Abychom předešli vzniku uvařených psů, posunuli jsme start na trochu dřívější hodiny, čímž se největšímu horku vyhnuli účastníci prvního stupně zkoušky na 40km (na druhý stupeň na 70km se nepřihlásil nikdo). Letos se ale přihlásili také tři stateční na třetí stupeň zkoušky - 100km! A ti si bohužel vybrali rozmary počasí se vším všudy.
 
Na vzdory tomu se stalo, v co jsem ani nedoufala, a zkoušku v limitu dokončili úplně všichni účastníci. Včetně všech tří stovkařů!
 
Na start ZVP 1 se nakonec postavilo deset psů - devět československých vlčáků a jedna kříženka. Nejlepšího času několik vteřin pod tři hodiny dosáhl J.T. z Molu Es s Lucií Kainovou, gratulejeme. Ale i většina ostatních psů letos zaběhla na známku "výborně" a všichni  dohromady předvedli velmi pěkné výkony na vzdory dvoum technickým problémům a jednomu zmatku se změřeným časem :)
 
Největší obdiv patří všem třem účastníkům ZVP 3 (Ondřej Matějka a Lady Wolf Kuklík, Pavel Jor a Frigg s Divokou krví, František Herbrich a Birsa Gribedyr), kteří se svým úspěchem stali asi prvními, kdo složili tuto zkoušku v ČR (pokud nepočítáme její pořádání kdysi v dávné historii). Konkrétně Frantovi s Birsou je pak třeba poděkovat za závěrečné vystoupení, kdy celý pořadatelský tým v návalu adrenalinu počítal vteřiny do časového limitu, div z toho někdo neměl infarkt. Když dojížděli do cíle úplně na knop, bylo to větší halo, než sledovat olympiádu.
 
IMG 0930 1IMG 0930 1
 
Díky samozřejmě patří opět všem kdo se na pořádání zkoušky podíleli, za jejich perfektně odvedenou práci, ochotu a trpělivost, zejména s čekáním na stovkaře... Díky patří také panu rozhodčímu Lubomíru Jonášovi.
 
Kompletní výsledky zde.
 
Za fotky děkuji Kristýně Čermákové (Cefoto) zde a Aleši Královi zde.

Z galerie