Články

LVT Jevišovice 2010

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 13:52 Zveřejněno 31. srpen 2010
Napsal Karel Skoupý Zobrazeno: 5543

Letošní letní výcvikový tábor pobočky pro Moravu a Slezsko se konal již tradičně v Jevišovicích v plánovaném termínu od soboty 24. 7. do neděle 8. 8. 2010. Vytrvalý déšť na konci tábora nás ale tentokrát vyhnal k domovu už v sobotu 7. 8. Vůbec počasí letos bylo na jevišovické poměry po většinu tábora chladnější a deštivější, nicméně až na zmíněný konec tábora, kdy začalo lít už v pátek pozdě večer a lilo a lilo celou sobotu, bylo počasí únosné.

 

Problém byl spíš ve vybavení účastníků, zvláště těch účastnících se jevišovického tábora už tradičně a zvyklých na pekelná vedra, jejichž vybavení obsahovalo několikery sandály, spoustu triček a kraťasů, ale pomálu teplých mikin, dlouhých kalhot, nepromokavých bot, o holínkách nemluvě. Taky to spousta z nich odnesla slušným nachlazením.

První týden byl tradičně věnován intenzivnímu výcviku – ráno stopy (vzhledem k chladnějšímu počasí se na ně nemuselo chodit tak brzo, vyráželi jsme až v 6:45), dopoledne a po obědě výcvik poslušnosti – ten byl veden letos většinou čistě individuálně – odpoledne nácviky na bonitace následované obranami. Vedení výcviku se letos ujala Helena Hubáčková (byla přítomna pouze první týden tábora) spolu s figurantem Karlem Cvičkem, který kromě obran měl na starost i jednu skupinu psů na stopách a na poslušnosti. Pokud bych měl hledat největší plus letošního tábora, pak to byl právě Karel Cviček, který se našim psům neúnavně věnoval po celých 14 dní a ukázal obrovský cit pro psy. Oběma výcvikářům patří za odvedenou práci velký dík.

Druhý týden se konaly zkoušky (pondělí 2. 8. a úterý 3. 8.) a také proběhl VIII. ročník memoriálu Karla Matušince – Jevišovický pětiboj (čtvrtek 5. 8. a pátek 6. 8.). Ve středu byl běžný výcvikový den, ale obrany se cvičily i ostatní dny odpoledne.

V pondělí 2. 8. se konaly zkoušky podle ZŘ KJ ČR Brno – přihlásilo se celkem 5 ČSV, všichni na zkoušku ZOP, z nichž 4 zkoušku úspěšně složili – jmenovitě:

 • Doxo od Starkej, psovod Eliška Čičmancová (SK)
 • Dares Sotis, psovod Miriam Murínová (SK)
 • Bucifal Testamonium diaboli, psovod Jitka Šimáčková
 • Avabil Grey Střípek snů, psovod Petr Cejpek

Zkoušky posuzovala paní rozhodčí Marcela Nalezená. V úterý 3. 8. se konaly zkoušky podle NZŘ, kterých se zúčastnilo celkem 6 psů, z toho 4 ČSV. Z těchto čtyř ČSV složili zkoušku 3 – jmenovitě:

 • Bazilišek Stín vlka, psovod Michaela Říhová – zkouška ZM
 • Doxo od Starkej, psovod Eliškam Čičmancová (SK) – zkouška ZZO
 • Avabil Grey Střípek snů, psovod Petr Cejpek – zkouška ZZO

Mimo to byla složena jedna zkouška ZVV1 (NO, psovod Luděk Šilhavý). Posuzoval rozhodčí Karel Och.

Ve čtvrtek 5. 8. a v pátek 6. 8. se konal VIII. ročník memoriálu Karla Matušince – Jevišovický pětiboj. Letos byla účast sice malá – zúčastnili se pouze 4 psovodi se svými psy, ale zato dosažené výsledky byly velmi dobré. Všichni účastníci získali více než 300 bodů, žádnému se ale nepodařilo dosáhnout alespoň na 70 bodů ve všech disciplínách a získat tak stříbrný odznak.

Výsledky letošního ročníku pětiboje:

 • 1. místo: Brest od Deštné hory, psovod Roman Andrusiv, 386,5 bodu, nejlepší obrana
 • 2. místo: Besta z Uher, psovod Jiří Tvrdoň, 380 bodů, nejlepší stopa a poslušnost
 • 3. místo: Brenna z Kamenaček, psovod Hana Černohorská, 315,5 bodu
 • 4. místo: Avabil Grey Střípek snů, psovod Petr Cejpek, 312 bodů

Hlavním rozhodčím letošního ročníku pětiboje byl Karel Cviček. Jak jsem zmínil na začátku, sobotní deštivé počasí nás letos z Jevišovic vyhnalo o den dříve. Nezbývá než se těšit na víkendová setkání a na tábor v roce 2011.

Video z LVT v Jevišovicích 2010

 • figurant Karel Cviček
 • ČSV: Bazilišek Stín vlka, Dares Sotis, Clif Sotis, Amor z Datova ráje, Enor Malý Bysterec, Sandy od Úhoště, Brenna z Kamenaček, Xanthina z Molu Es, Sandy od Úhoště, Brest z Deštné hory, Dares Sotis, Amor z Datova ráje, Brenna z Kamenaček, Aschere Sirius Black Tajemný přelud

Z galerie